تصاوير دست بيونيکي که با تلفن هوشمند کنترل مي شود
تصاوير دست بيونيکي که با تلفن هوشمند کنترل مي شود
1392/01/25

به گزارش خبرگزاري مهر، اين دست مصنوعي که "تاچ بيونيک" نام دارد داراي شست چرخان، پنج انگشت که هر يک به طور جداگانه قابليت حرکت دارند و يک مچ چرخان و شاسي آلومينيومي است.
بر اساس ادعاي شرکت سازنده، اين دست ماهرترين دست مصنوعي است که تا کنون ساخته شده. اين نخستين دست مصنوعي است که مي تواند با يک اپليکيشن تلفن همراه کنترل شود.

اين دست مصنوعي با اپليکيشن iOS کار مي کند و به کاربر امکان مي دهد تا حرکات دست را با استفاده تلفن هوشمند کنترل کند. 

بهره مندي از اين اپليکيشن يعني، کاربر اين دست مي تواند با لمس يک دکمه يکي از 24 حالت دست را انتخاب کند.
اين نرم افزار براي بهترين استفاده از اين ابزار، به کاربر آموزش داده و مي تواند مشکلات پيش آمده براي دست مصنوعي را تشخيص دهد.

با اين حال، اين دست نه تنها با بهره مندي از يک اپليکيشن قابل کنترل است بلکه از سيگنال هاي ماهيچه اي براي تغيير يک سري الگوهاي از پيش تعيين شده، استفاده مي کند.

اين دست مصنوعي از الکترودهايي در مچ براي گرفتن تکانه هاي الکتريکي ايجاد شده توسط عضلات منقبض شده استفاده مي کند. اين تکانه ها توسط رايانه اي در پشت دست تفسير مي شوند.

هر يک از اين انگشتان دست به يک مفصل متصل مي شود و از اين رو امکان تنظيم شدن به دور هر شکلي از اشيا را که کاربر خواهان گرفتن آن باشد دارد.

اين دست همچنين مي تواند براي هرکار از تايپ کردن تا بستن بندکفش مورد استفاده قرار گيرد.

اين دست مصنوعي در دو رنگ مشکي و بي رنگ عرضه شده است و پس از يک دوره عدم استفاده،  با شارژ باتري به طور خودکار به وضعيت طبيعي باز مي گردد.
اين دستگاه آن قدر فني است که کاربر بايد تحت آموزش هاي دقيق براي استفاده از آن قرار گيرد.

 
 
مشخصات خبر
Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player
درباره ما
تاریخچه
آشنائی با پرسنل
تماس با ما
ارسال پیغام