نسخه کوچکتر تبلت سرفيس وارد بازار مي‌شود
نسخه کوچکتر تبلت سرفيس وارد بازار مي‌شود
1392/01/25

به گزارش خبرگاري مهر، براساس گزارشهايي که هنوز به تأييد مقامات رسمي مايکروسافت نرسيده، انتظار مي رود که تبلت کوچک و هفت اينچي مايکروسافت اواخر سال جاري ميلادي به فروش برسد و بتواند در بازار تبلتهاي کوچک رقابت تنگاتنگي را با آي پد ميني، گوگل نکسوس 7 و آمازون کيندل فاير آغاز کند.

همچنين انتظار مي رود که اين دستگاه فروش نااميد کننده تبلت سرفيس بزرگتر را جبران کند.

تبلت سرفيس با استقبال گرم رونمايي شد اما اکنون مايکروسافت به عنوان شرکت که از آن با عنوان شرکت غول نرم افزاري  ياد مي کنند براي رقابت مستقيم با آي پد ميني تصميم به رونمايي از يک نسخه کوچکتر گرفته است.

گفته شده است که توليد تبلتهاي 7 اينچي سال گذشته جزئي از استراتژي اين شرکت نبوده است اما ناگهان مديران مايکروسافت متوجه شده اند که در پاسخ به محبوبيت درحال رشد تبلتهاي کوچکتر چون نکسوس هفت گوگل که تابستان گذشته رونمايي شد و آي پد 7.9 اينچي اپل که اکتبر پيش وارد بازار شد و همچنين فاير اچ دي آمازون ضرورت ارائه تبلت کوچکتر بيشتر به چشم مي خورد.

گزارشهاي جداگانه نشان مي دهد که اين تبلت جديد بيشتر به عنوان دستگاهي براي بازي و يک دستگاه با کارکردهاي رسانه اي ارائه مي شود و از آن با عنوان تبلت ايکس باکس به منظور اشاره به کنسول بازي محبوب و موفق مايکروسافت ياد مي کنند.

اين تبلت درحالي وارد بازار مي شود که عده اي نسبت به آينده صنعت ساخت رايانه هاي شخصي ابزار نگراني مي کنند، چرا که مصرف کنندگان در سالهاي اخير دستگاه هاي خود را از رايانه به سمت تبلت تغيير داده اند. فروش رايانه ها سال گذشته 14 درصد کاهش داشته که اين بيشترين کاهش در تاريخ تلقي مي شود.

شرکت اچ پي به عنوان بزرگترين سازنده رايانه هاي شخصي در سال 2012 با کاهش 24 درصدي رو به رو شد. شرکت دل کاهش 11 درصدي داشت و حتي اپل نيز دچار کاهش فروش 7 درصدي شد.

محققان اعلام کرده اند که اين سقوط بزرگترين کاهش فروشي بوده است که از سال 1994 به عنوان سال آغاز ثبت اين اطلاعات، مشاهده شده است.

حتي ورود ويندوز 8 هم نتوانست اين مشکلات را حل کند و مصرف کنندگان را بار ديگر به خريد رايانه هاي شخصي وادارد.

سازندگان رايانه هاي شخصي در سالهاي اخير دست به ابتکارات زده اند تا به بازار اين رايانه ها نفس تازه اي دميده باشند.

آمار امروز نشان مي دهد که پيش بيني استيو جابز بنيانگذار فقيد اپل درست بوده است و ظهور عرصه پسا رايانه اي درحال تحقق است.

 
 
مشخصات خبر
Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player
درباره ما
تاریخچه
آشنائی با پرسنل
تماس با ما
ارسال پیغام